Music ProTracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:16, 16 gru 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:36, 29 cze 2009
Tdc (Dyskusja | wkład)
(int.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Mpt24s.gif}} {{grafr|Mpt24s.gif}}
Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]]. Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]].
-Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]] ale niestety do tego nie doszło.+Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]], ale niestety do tego nie doszło.
Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej [[scena|scenie]] Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością łatwego używania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej [[scena|scenie]] Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością łatwego używania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Wersja z dnia 18:36, 29 cze 2009

Grafika:Mpt24s.gif

Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa SoTe. Pierwotnie miał być wydany w firmie Mirage, ale niestety do tego nie doszło. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (s - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował CMC. Wyróżniał się możliwością łatwego używania sampli w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Muzycy, którzy chętnie używali MPT, to: Josh, Fatman, Miker, Samurai, Virus, X-Ray.

Download


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools