Music ProTracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:41, 6 lut 2011
Krótki (Dyskusja | wkład)
(ujednoznacznienie linku CMC)
← Previous diff
Aktualna wersja
Miker (Dyskusja | wkład)
(odlinkowanie - raczej nikt nie będzie tłumaczyć, co to "player")
Linia 2: Linia 2:
Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]]. Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]].
Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]], ale niestety do tego nie doszło. Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]], ale niestety do tego nie doszło.
-Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej [[scena|scenie]] Atari, praktycznie zdetronizował [[Chaos Music Composer]]a. Wyróżniał się możliwością łatwego używania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach. +Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej [[scena|scenie]] Atari, praktycznie zdetronizował [[Chaos Music Composer]]a. Wyróżniał się możliwością łatwego używania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.
[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Josh]], [[Fatman]], [[Miker]], [[Samurai]], [[Virus]], [[X-Ray]]. [[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Josh]], [[Fatman]], [[Miker]], [[Samurai]], [[Virus]], [[X-Ray]].
 +
 +== Zobacz też ==
 +
 +* [[MPT (format pliku)|MPT]]
 +* [[SMP]]
== Download == == Download ==

Aktualna wersja

Grafika:Mpt24s.gif

Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa SoTe. Pierwotnie miał być wydany w firmie Mirage, ale niestety do tego nie doszło. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (s - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował Chaos Music Composera. Wyróżniał się możliwością łatwego używania sampli w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Muzycy, którzy chętnie używali MPT, to: Josh, Fatman, Miker, Samurai, Virus, X-Ray.

Zobacz też

Download


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools