Music ProTracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:56, 18 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Miker (Dyskusja | wkład)
(odlinkowanie - raczej nikt nie będzie tłumaczyć, co to "player")
Linia 1: Linia 1:
 +{{grafr|Mpt24s.gif}}
Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]]. Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]].
-Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]] ale niestety do tego nie doszło.+Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]], ale niestety do tego nie doszło.
-Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), ale najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością nieskomplikowanego wykorzystywania [[sample|sampli]] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach. +Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej [[scena|scenie]] Atari, praktycznie zdetronizował [[Chaos Music Composer]]a. Wyróżniał się możliwością łatwego używania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.
-[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Miker]], [[X-Ray]], [[Samurai]], [[Virus]].+[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Josh]], [[Fatman]], [[Miker]], [[Samurai]], [[Virus]], [[X-Ray]].
-[[Grafika:Mpt24s.gif]]+== Zobacz też ==
-Obraz dyskietki z trzema wersjami MPT oraz pełną dokumentacją można znaleźć pod [http://atariki.krap.pl/images/4/4b/Mpt24s_and_docs.ATR tym adresem].+* [[MPT (format pliku)|MPT]]
 +* [[SMP]]
 + 
 +== Download ==
 +* [[Media:Mpt24s_and_docs.ATR|Obraz dyskietki z trzema wersjami MPT oraz pełna dokumentacja]]
 +* [http://drac030.krap.pl/mpt24fix.arc Jeszcze jedna wersja z poprawkami].
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Edytory muzyczne]] [[Kategoria:Edytory muzyczne]]
 +[[Kategoria:Polskie programy]]

Aktualna wersja

Grafika:Mpt24s.gif

Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa SoTe. Pierwotnie miał być wydany w firmie Mirage, ale niestety do tego nie doszło. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (s - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował Chaos Music Composera. Wyróżniał się możliwością łatwego używania sampli w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Muzycy, którzy chętnie używali MPT, to: Josh, Fatman, Miker, Samurai, Virus, X-Ray.

Zobacz też

Download


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools