Music ProTracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:10, 16 gru 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:16, 16 gru 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]]. Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa [[SoTe]].
Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]] ale niestety do tego nie doszło. Pierwotnie miał być wydany w firmie [[Mirage]] ale niestety do tego nie doszło.
-Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), ale najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością nieskomplikowanego wykorzystywania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach. +Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (''s'' - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej [[scena|scenie]] Atari, praktycznie zdetronizował [[CMC]]. Wyróżniał się możliwością łatwego używania [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli] w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym [[player|playerem]] do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.
-[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Miker]], [[X-Ray]], [[Samurai]], [[Virus]], [[Josh]], [[Fatman]].+[[Muzyk|Muzycy]], którzy chętnie używali MPT, to: [[Josh]], [[Fatman]], [[Miker]], [[Samurai]], [[Virus]], [[X-Ray]].
== Download == == Download ==

Wersja z dnia 12:16, 16 gru 2006

Grafika:Mpt24s.gif

Music ProTracker (MPT) to program do tworzenia muzyki autostwa SoTe. Pierwotnie miał być wydany w firmie Mirage ale niestety do tego nie doszło. Powstało kilka jego wersji (od roku 1994), najpopularniejszą jest 2.4. Istnieje także kilka przeróbek tej ostatniej. Najczęściej używana jest wersja 2.4s (s - wersja z obsługą stereo). MPT zyskał wielką popularność na polskiej scenie Atari, praktycznie zdetronizował CMC. Wyróżniał się możliwością łatwego używania sampli w utworze (w porównaniu z istniejącymi edytorami tu było to rozwiązane naprawdę przystępnie) i bardzo elastycznym playerem do odtwarzania muzyczek we własnych produkcjach.

Muzycy, którzy chętnie używali MPT, to: Josh, Fatman, Miker, Samurai, Virus, X-Ray.

Download


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools