Music Tracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:55, 19 paź 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:58, 19 paź 2005
KMK (Dyskusja | wkład)
(jeszcze tylko apostrofy :-))
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:music_tracker.png]] [[Grafika:music_tracker.png]]
-prekursor [[Music Protracker|Music ProTracker'a]], pierwszy program muzyczny napisany przez [[SoTe]], powstał na długo przed [[Future Composer|Future Composer'em]], a wygląd interface'u był wzorowany na programie ''Voice Tracker'' z [[http://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_64 C64]]. Jak na tamte czasy program miał bardzo zaawansowany player (możliwość użycia tzw. synth'ów czy dwukanałowego basu, było kilka tablic częstotliwości dla różnych brzmień, możliwe było osiągnięcie metalicznego brzmienia podobnego do tego z gry "Tanks"). Dodatkową zaletą programu był niewielki czas wykonywania się playera. Program obsługiwal do 4 kanałów dźwięku. [[SoTe]] chcąc pokazać jego możliwości dokonał kilku konwersji muzyczek [[Jakub Husak|Jakuba Husaka]], a były to utwory z gier "Tanks" i "Inside". Program został zaprezentowany [[Jakub Husak|Jakubowi Husakowi]] na komputerowej giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, jednak w ówczesnym czasie nie wzbudził zbytniego zainteresowania u niego. [[SoTe]] wypuścił kilka wersji [[Music Tracker|MusicTracker'a]], ostatnia wypuszczona wersja nosiła numer 2.0. W międzyczasie pojawił się [[Chaos Music Composer]] i to sprowokowało [[SoTe]] do rozpoczęcia prac nad nowym edytorem muzycznym, nieco wygodniejszym od [[Music Tracker|Music Tracker'a]]. Tak własnie powstał [[Music Protracker]].+prekursor [[Music Protracker|Music ProTrackera]], pierwszy program muzyczny napisany przez [[SoTe]], powstał na długo przed [[Future Composer|Future Composerem]], a wygląd interface'u był wzorowany na programie ''Voice Tracker'' z [[http://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_64 C64]]. Jak na tamte czasy program miał bardzo zaawansowany player (możliwość użycia tzw. synth'ów czy dwukanałowego basu, było kilka tablic częstotliwości dla różnych brzmień, możliwe było osiągnięcie metalicznego brzmienia podobnego do tego z gry "Tanks"). Dodatkową zaletą programu był niewielki czas wykonywania się playera. Program obsługiwal do 4 kanałów dźwięku. [[SoTe]] chcąc pokazać jego możliwości dokonał kilku konwersji muzyczek [[Jakub Husak|Jakuba Husaka]], a były to utwory z gier "Tanks" i "Inside". Program został zaprezentowany [[Jakub Husak|Jakubowi Husakowi]] na komputerowej giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, jednak w ówczesnym czasie nie wzbudził zbytniego zainteresowania u niego. [[SoTe]] wypuścił kilka wersji [[Music Tracker|MusicTrackera]], ostatnia wypuszczona wersja nosiła numer 2.0. W międzyczasie pojawił się [[Chaos Music Composer]] i to sprowokowało [[SoTe]] do rozpoczęcia prac nad nowym edytorem muzycznym, nieco wygodniejszym od [[Music Tracker|Music Trackera]]. Tak własnie powstał [[Music Protracker]].
A tak wygląda wspomniany wyżej ''Voice Tracker'', pierwowzór Music Trackera. A tak wygląda wspomniany wyżej ''Voice Tracker'', pierwowzór Music Trackera.

Wersja z dnia 20:58, 19 paź 2005

Grafika:music_tracker.png

prekursor Music ProTrackera, pierwszy program muzyczny napisany przez SoTe, powstał na długo przed Future Composerem, a wygląd interface'u był wzorowany na programie Voice Tracker z [C64]. Jak na tamte czasy program miał bardzo zaawansowany player (możliwość użycia tzw. synth'ów czy dwukanałowego basu, było kilka tablic częstotliwości dla różnych brzmień, możliwe było osiągnięcie metalicznego brzmienia podobnego do tego z gry "Tanks"). Dodatkową zaletą programu był niewielki czas wykonywania się playera. Program obsługiwal do 4 kanałów dźwięku. SoTe chcąc pokazać jego możliwości dokonał kilku konwersji muzyczek Jakuba Husaka, a były to utwory z gier "Tanks" i "Inside". Program został zaprezentowany Jakubowi Husakowi na komputerowej giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, jednak w ówczesnym czasie nie wzbudził zbytniego zainteresowania u niego. SoTe wypuścił kilka wersji MusicTrackera, ostatnia wypuszczona wersja nosiła numer 2.0. W międzyczasie pojawił się Chaos Music Composer i to sprowokowało SoTe do rozpoczęcia prac nad nowym edytorem muzycznym, nieco wygodniejszym od Music Trackera. Tak własnie powstał Music Protracker.

A tak wygląda wspomniany wyżej Voice Tracker, pierwowzór Music Trackera. Grafika:voice_tracker.png

Personal tools