Qbek

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:24, 5 wrz 2005
Drctqa (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:01, 5 wrz 2005
Drctqa (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
'''Qbek''' lub ''Kubek'' - Krzyś [[Kubeczko]]. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko lecz intensywnie '''[09.08.1978 - 12.04.1999 r.]''' . '''Qbek''' lub ''Kubek'' - Krzyś [[Kubeczko]]. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko lecz intensywnie '''[09.08.1978 - 12.04.1999 r.]''' .
Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie [[Top Secret]], obrońca i piewca 8-bitowego [[Atari]]. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. :) Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie [[Top Secret]], obrońca i piewca 8-bitowego [[Atari]]. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. :)
 +Przez część sceny uznawany za [[lamer|lamera]], szybko pogodził się z taką "etykietką" i potrafił z niej beztrosko kpić.
Znany również z konfliktu z [[Greg|Gregiem]], z powodu swego prześmiewczego artykułu w paper-zinie [[Detox]]. Publikował także w [[Pentagram Zine]] i [[Serious]]. Znany również z konfliktu z [[Greg|Gregiem]], z powodu swego prześmiewczego artykułu w paper-zinie [[Detox]]. Publikował także w [[Pentagram Zine]] i [[Serious]].
-Pomysłodawca [[Green-Disk|Green-Diska]]. +Pomysłodawca [[Green-Disk|Green-Diska]]. Spłodził również tak ''klimatyczne'' produkcje, jak dwie części [[Belmondo Demo]] (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego [[demo-maker|demo-makera]] "[[Demo Construction Kit]]" (DCK).
 + 
Odwiedził osobiście takie party, jak [[QuaST 1995]], [[Mikołów]] i [[QuaST 1996]]. Odwiedził osobiście takie party, jak [[QuaST 1995]], [[Mikołów]] i [[QuaST 1996]].
Linia 17: Linia 19:
Wspomnienia o nim i jego twórczości można znaleźć w zinach: Wspomnienia o nim i jego twórczości można znaleźć w zinach:
-* [[Barymag]] #1 (szczegółowa analiza [[Belmondo Demo]] i wnioski)+* [[Barymag]] #1 (szczegółowa analiza [[Belmondo Demo]] wraz z wnioskami)
* [[Serious]] #5 * [[Serious]] #5

Wersja z dnia 18:01, 5 wrz 2005

Grafika:Qbk_97.jpg

Qbek lub Kubek - Krzyś Kubeczko. Urodził się i mieszkał w Gdańsku. Żył krótko lecz intensywnie [09.08.1978 - 12.04.1999 r.] . Legendarny atarowiec, znany z listów w piśmie Top Secret, obrońca i piewca 8-bitowego Atari. Pokojowo nastawiony do świata, pomocny ludziom i skory do rozmaitych dowcipów. :) Przez część sceny uznawany za lamera, szybko pogodził się z taką "etykietką" i potrafił z niej beztrosko kpić.

Znany również z konfliktu z Gregiem, z powodu swego prześmiewczego artykułu w paper-zinie Detox. Publikował także w Pentagram Zine i Serious.

Pomysłodawca Green-Diska. Spłodził również tak klimatyczne produkcje, jak dwie części Belmondo Demo (część pierwsza z pomocą wyklętego na scenie komercyjnego demo-makera "Demo Construction Kit" (DCK).


Odwiedził osobiście takie party, jak QuaST 1995, Mikołów i QuaST 1996.


Grupy, w których działał (głównie jako swaper):


Wspomnienia o nim i jego twórczości można znaleźć w zinach:Qbek z Atari w swoim pokoju - zagrywał w "BLACK LAMP" :)


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools