Raster Music Tracker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:11, 30 kwi 2006
Pepax (Dyskusja | wkład)
(Nowa wersja)
← Previous diff
Wersja z dnia 09:58, 1 maj 2006
0xF (Dyskusja | wkład)
(typo)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-RMT, czyli Raster Music Tracker, to program działający w środowisku MS Windows przeznaczony do tworzenia muzyki na [[Atari 8-bit|8-bitowe Atari]]. Jednym słowem, jest to program muzyczny, dzięki któremu możesz tworzyć muzykę mono (4-kanały), lub stereofoniczną (8 kanałów, wykorzystuje rozszerzenie [[Stereo]]).+RMT, czyli Raster Music Tracker, to program działający w środowisku MS Windows przeznaczony do tworzenia muzyki na [[Atari 8-bit|8-bitowe Atari]]. Jednym słowem, jest to program muzyczny, dzięki któremu możesz tworzyć muzykę mono (4-kanały) lub stereofoniczną (8 kanałów, wykorzystuje rozszerzenie [[Stereo]]).
Linia 9: Linia 9:
Jak na razie program nie zyskał wielkiej popularności, wielu znanych muzyków pozostało przy [[TMC]] mającym większe możliwości, choć raczej, zdaniem niektórych, mniej wygodnym. Jak na razie program nie zyskał wielkiej popularności, wielu znanych muzyków pozostało przy [[TMC]] mającym większe możliwości, choć raczej, zdaniem niektórych, mniej wygodnym.
-RMT jest w miarę regulanie wykorzystywane przez Rastera, [[Tatqoo]]-a i Sack-a/Cosine.+RMT jest w miarę regularnie wykorzystywane przez Rastera, [[Tatqoo]]-a i Sack-a/Cosine.
==Zobacz też== ==Zobacz też==

Wersja z dnia 09:58, 1 maj 2006

RMT, czyli Raster Music Tracker, to program działający w środowisku MS Windows przeznaczony do tworzenia muzyki na 8-bitowe Atari. Jednym słowem, jest to program muzyczny, dzięki któremu możesz tworzyć muzykę mono (4-kanały) lub stereofoniczną (8 kanałów, wykorzystuje rozszerzenie Stereo).


rmt1.gif


Program został stworzony przez Rastera (Radek Sterba). W chwili obecnej program jest w fazie rozwoju. Na dzień dzisiejszy dostępna jest wersja, oznaczona numerem 1.23 - zmiany.

Jak na razie program nie zyskał wielkiej popularności, wielu znanych muzyków pozostało przy TMC mającym większe możliwości, choć raczej, zdaniem niektórych, mniej wygodnym.

RMT jest w miarę regularnie wykorzystywane przez Rastera, Tatqoo-a i Sack-a/Cosine.

Zobacz też


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools