Union Software Of Silesia Rousers (USSR)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:21, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:43, 30 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Grupa programistów funkcjonująca w latach 90. XX wieku na [[scena|scenie]] [[Atari 8-bit|małego Atari]]. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do 1 LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w domu związków zawodowych w Niedzielę. To tam prezentowano nowe produkcje i tam po raz pierwszy pokazanao program Perestroyka grający "stereo".+Grupa programistów działająca w latach 90. XX wieku na [[scena|scenie]] [[Atari 8-bit|małego Atari]]. Zajmowała się tworzeniem programów [[demo]]nstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do I LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w Domu Związków Zawodowych w niedzielę. Tam prezentowano nowe produkcje i tam też po raz pierwszy zaprezentowano program [[Perestroyka]] grający "stereo".
-Programy demonstracyjne tworzono głównie w Assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.+Programy demonstracyjne tworzono głównie w assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był [[MAC/65]].
==Produkcje== ==Produkcje==
Linia 13: Linia 13:
**[[Perestroyka]] **[[Perestroyka]]
-Po kryzysie na rynku 8 bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16 bitowe. W szczególności powstała gra Skaut Kwatermaster na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, Brat Mura (Adam) jako graficy, TL jako koder (Amiga) i muzyk, Robert Heber jako koder (PC) i scenarzysta oraz Wojciech Klimczak jako scenarzysta.+Po kryzysie na rynku 8-bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16-bitowe. W szczególności powstała gra "Skaut Kwatermaster" na komputery PC oraz Amigę. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, brat Mura (Adam) jako graficy, TL jako koder (Amiga) i muzyk, Robert Heber jako koder (PC) i scenarzysta oraz Wojciech Klimczak jako scenarzysta.
-Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.+Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły, jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.
==Skład== ==Skład==

Wersja z dnia 21:43, 30 cze 2006

Grupa programistów działająca w latach 90. XX wieku na scenie małego Atari. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do I LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w Domu Związków Zawodowych w niedzielę. Tam prezentowano nowe produkcje i tam też po raz pierwszy zaprezentowano program Perestroyka grający "stereo". Programy demonstracyjne tworzono głównie w assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.

Produkcje

Po kryzysie na rynku 8-bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16-bitowe. W szczególności powstała gra "Skaut Kwatermaster" na komputery PC oraz Amigę. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, brat Mura (Adam) jako graficy, TL jako koder (Amiga) i muzyk, Robert Heber jako koder (PC) i scenarzysta oraz Wojciech Klimczak jako scenarzysta.

Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły, jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.

Skład


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools