X-Ray

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Xray1.jpg

Łukasz 'X-Ray' Sychowicz, rocznik 1977. Żonaty. Brat Angusa.

Najaktywniejszy muzyk w historii sceny Atari (w archiwum ASMA ma około 140 utworów). Członek grup Slight i Taquart oraz ściśle muzycznej formacji Grayscale (razem z Gregiem i BeWu). Twórca muzyki do wielu dem (Overmind, Numen, Forsaken Love), intr (Drunk Chessboard, Drab, Exe, Plo), gier (ABC, Orto Puzzle, Mahna Małysz, Yoomp!) a nawet filmów (Numen The Movie). Jest najbardziej utytułowanym muzykiem sceny Atari - był zwycięzcą większości music-compo na przestrzeni wielu lat. Zdarzało mu się tworzyć muzykę w duetach, np. słynna seria "Porażka", "Porażka_2", "Porażka_3" (z Samuraiem).


Na platformie Atari 8-bit tworzył głównie w Music Protracker, a w późniejszym okresie również używając Theta Music Composer, choć są też ślady używania Chaos Music Composer. Oprócz muzykowania, ma pewne doświadczenie w programowaniu (gry Piłkarski Poker, ABC oraz Magic of Words i Dream (zapowiedź gry) oraz tworzeniu grafiki (m.in. praca Surprise wystawiona na Last Party 2003). Poza działaniami na Atari, zajmował się (z powodzeniem) komponowaniem muzyki na platformie PC (zwłaszcza znakomite chip-tune). Początkowo używał oprogramowania Impulse Tracker aby potem przesiąść się na Fruity Loops Studio. Jego innym demoscenowym projektem było uruchomienie internetowego radia RadioUxa (niestety nie działające już obecnie). Obecnie nieaktywny na ataroscenie.


W przeszłości był również kapitanem amatorskiej drużyny piłkarskiej FC Wawer, a w czasach gdy telefony komórkowe jako "dzwonków" używały formatu MIDI, tworzył i komponował utwory w tym formacie. Obecnie zafascynowany dronami FPV pielęgnuje i rozwija swoją pasję w tym temacie. Przykład jego możliwości można obejrzeć w przykładowym klipie na YouTube: "Lato sie tu...".

Linki

Personal tools