Pentagram

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grupa Pentagram (Pentagram Soft - nazwa na początku) powstała we Wrocławiu około 1995 roku (szczerze mówiąc już sam nie pamiętam). Założycielami był Virus (wtedy jeszcze Zbx Virus) - muzyk i swapper oraz Mr.Q (później Malefactor) - swapper. Początkowo nic poza wspólnymi imprezami i wynoszeniem Atari na piedestał Najwyższego z Najwyższych nie praktykowali.

Ślepy los a może boska karma chciał by ci dwaj młodzi ludzie na swej cotygodniowej drodze na giełdę komputerową przy wrocławskiej Politechnice spotkali Kamilosa - kodera. Kamilos na wieść o możliwości tworzenia lokalnej grupy komputerowej nie krył podekscytowania. To była rzecz, o której marzył dniami i nocami. Kamilos miał namiary na 2 grafików mieszkających na Mokrym Dworze: Blasphemera (lub Blaspha) oraz Foormana. Tydzień później Blasph pojawił się na giełdzie a dwa tygodnie później Foorman. Spotkania odbywały się co tydzień w niedzielę przed budynkiem giełdy, by po niej przenosić się do domu Kamilosa. Kamilos pochodził z bardzo religijnej rodziny i poranne coniedzielne wizyty ubranych na czarno długowłosych chłopaków obwieszonych dziwnymi emblematami mógł wywoływać naturalną troskę o dobro dojrzewającego chłopaka :) Być może to stało się powodem tego, że spotkania u Kamilosa po kilku miesiącach ustały. W późniejszym okresie dołączył do nas Bloomer - koder... (później odszedł do grupy Excellent). Ostatnim nabytkiem grupy stał się koder Casper (alias Casperatos). Dzięki niemu ostatni numer Pentagram Zine wreszcie (po wielu miesiącach opoźnień) ujrzał światło dzienne... :> Tak to wszystko zaczęło się w wielkim skrócie.

Powstał kultowy magazyn Pentagram Zine (ogłoszenia o nim, a także nabór do paczki był m.in. z wykorzystaniem ogólnopolskiej TELEGAZETY), kilka demek a przede wszystkim ciekawa ekipa do wspólnego uprawiania kultu ATARI.


Twórczość grupy obejmuje:


Co dziś porabiają ATAROWCY z grupy PENTAGRAM:

  • Virus - tworzy strony internetowe
  • Blasphemer - jest dj'em grającym ciężkie odmiany techno (dj triplex)
  • Foorman - jest dj'em grającym ciężkie odmiany techno (dj ursus)

Grafika:Pentagram.JPG
Część grupy PENTAGRAM na QuaST Party 1996.

Przez grupę poza powyższymi przewinęli się Astral oraz MacGyver (wg informacji w pierwszym numerze Pentagram Zine).

Personal tools