SoTe

From Atariki

Revision as of 11:57, 25 wrz 2005; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Grafika:SOTE-2003.jpg

Adam 'SoTe' Bienias, znany wcześniej jako 'Soused Teat'. Mieszka w Warszawie.

Jeden z członków legendarnej grupy Slight, wcześniej Code3 i crack-grupy "Clever People".

"Człowiek-orkiestra" -> poza Bartmanem oraz Jakubem Husakiem chyba jedyny, który z równym powodzeniem potrafił kodować, rysować i muzykować (!).


Produkcje:

- programy użytkowe:

  • Music Tracker prekursor Music ProTracker'a, pierwszy program muzyczny napisany przez SoTe, powstawł na długo przed Future Composer'em, a wygląd interface'u był wzorowany na programie Voice Tracker z C64. Jak na tamte czasy program posiadał bardzo zaawansowany Player (możliwość użycia tzw. synth'ów czy dwu-kanałowego basu, posiadał kilka tablic częstotliwości dla różnych brzmień, możliwe było osiągnięcie metalicznego brzmienia podobnego do tego z gry Tanks). Dodaktową zaletą programu był niewielki czas wykonywania się Player'a. Program obsługiwal do 4 kanałów dźwięku. SoTe chcąc pokazać jego możliwości SoTe dokonał kilku konwersji muzyczek Jakuba Husaka, a były to Tanks, Inside. Program został zaprezentowany Jakubowi Husakowi na komputerowej giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, jednak w ówczesnym czasie nie wzbudził zbytniego zainteresowania Jakuba Husaka. SoTe wypuścił kilka wersji MusicTracker'a, ostatnia wypuszczona wersja nosiła numer 2.0. W międzyczasie pojawił się Chaos Music Composer i to sprowokowało SoTe do rozpoczęcia prac nad nowym edytorem muzycznym, nieco wygodniejszym od Music Tracker'a. Tak własnie powstał Music Protracker
  • Music Protracker (MPT)
  • Code3 Cruncher (jeden z najlepszych pakerów w historii XL/XE !)
  • Graph (niedokończony program przydatny do przystawki Video Interface)
  • oprogramowanie do samplera firmy Mirage (A/D Converter)

- dema:

i pewnie wiele innych...


Od 2. połowy XX wieku praktycznie zakończył działalność na małym Atari, kierując swe zainteresowania ku popularniejszemu PC (na pożegnanie jeszcze stworzył odtwarzacz atarowskich muzyczek na ten ostatni komp - SAP player). Pracował później w firmie Metropolis Software (współtwórca m.in. gry "Archangel").



Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools