Alex

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:42, 18 gru 2010
Tdc (Dyskusja | wkład)
(dr. red.)
← Previous diff
Wersja z dnia 22:04, 8 sty 2021
Alex (Dyskusja | wkład)
(Gruntowna aktualizacja autorska)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Warszawiak. [[Koder]], [[muzyk]], elektronik - założyciel i członek grupy [[Bit Busters]] (a wcześniej - [[ASL]]). Atarowiec od 1988 roku. Na [[scena|scenie]] pojawił się latem 1994 roku w wyniku nawiązania kontaktu z [[Miker|Mikerem]], a następnie z resztą grupy [[Slight]].+Aleksander 'Alex' Martin. Z wykształcenia programista - specjalista ds. telekomunikacji oraz sieci komputerowych. Absolwent szkoły muzycznej. Na scenie znany jako [[Koder]], [[muzyk]] oraz elektronik. Jest założycielem i członkiem grupy [[Bit Busters]] (wcześniej [[ASL]]). Swoje pierwsze Atari 65XE nabył w jednym z warszawskich Pewexów na początku 1988 roku. Na [[scena|scenie]] pojawił się latem 1994 roku, gdy podczas cotygodniowej wizyty na legendarnej [[Giełda na Grzybowskiej|Giełdzie na Grzybowskiej]] spotkał [[Miker|Mikera]], [[Sikor|Sikora]], a następnie resztę grupy [[Slight]], członków grupy [[Sword]] oraz innych bywalców giełdy.
-Jako pierwszy na scenie opracował inteligentny algorytm ''track scrolla'' z podwójnym systemem sortowania kodu pozwalający na wyświetlenie 2048 punktów w dowolnej konfiguracji w jednej ramce.+Jako pierwszy opracował inteligentny algorytm ''track scrolla'' z podwójnym systemem sortowania kodu pozwalający wyświetlić aż 2048 punktów w dowolnej konfiguracji w jednej ramce. Faktycznie było to dwa razy więcej, ale informacja ta była przez lata trzymana w tajemnicy.
-Przyczynił się do powstania takich produkcji, jak: [[Timeless Announcement]], [[More!]], [[Sheol]] i [[Mr. Proper]].+Zawodowo zajmuje się m.in. dziennikarstwem, marketingiem oraz organizacją eventów.
-Od wielu lat planuje realizację wielu ciekawych projektów, na co niestety na razie nie ma czasu.+== Produkcje ==
 +* [[Timeless Announcement]]
 +* [[More!]]
 +* [[Sheol]]
 +* [[Mr. Proper]]
-Zawodowo zajmuje się dziennikarstwem oraz prowadzeniem własnej firmy.+== Projekty sprzętowe ==
 + 
 +=== Atari XL/XE ===
 + 
 +* Static SRAM Upgrade - rozszerzenie i zarazem zamiennik fabrycznego RAM-u podtrzymywany bateryjnie.
 +* MIDI Box - miniaturowy moduł brzmieniowy MIDI podłączany bezpośrednio pod wejście SIO, który pozwala korzystać z programów obsługujących ten standard.
 + 
 +=== Atari Portfolio ===
 + 
 +* Video Memory Expansion - rozszerzenie pamięci video wyświetlacza LCD pozwalające na uzyskanie pełnoekranowego trybu interlace.
 + 
 +== Udział w parties ==
 + 
 +* [[QuaST 1996]], Orneta
 +* [[QuaST 1997]], Orneta
 +* [[Rush Hours 1997]], Częstochowa
 +* [[QuaST 1998]], Elbląg (współorganizator)
 +* [[Xenium 1999]], Włocławek
 +* [[QuaST 2003]], Orneta
 +* [[QuaST 2004]], Orneta
 +* [[QuaST 2005]], Orneta
 +* Głuchołazy 2006
 +* [[SillyVenture 2011]], Gdańsk
 +* [[SillyVenture 2012]], Gdańsk
 +* WeCan 2013, Łódź
 +* WAP-NIAK 2013
 +* [[SillyVenture 2013]], Gdańsk
 +* WAP-NIAK 2014
 +* [[SillyVenture 2014]], Gdańsk
 +* WAP-NIAK 2015
 +* WAP-NIAK 2016
 +* [[SillyVenture 2016]], Gdańsk
 +* WAP-NIAK 2017, Warszawa
 +* [[SillyVenture 2017]], Gdańsk
 +* WAP-NIAK 2018, Warszawa (współorganizator)
 +* [[SillyVenture 2018]], Gdańsk
 +* [[SillyVenture 2019]], Gdańsk
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]

Wersja z dnia 22:04, 8 sty 2021

Aleksander 'Alex' Martin. Z wykształcenia programista - specjalista ds. telekomunikacji oraz sieci komputerowych. Absolwent szkoły muzycznej. Na scenie znany jako Koder, muzyk oraz elektronik. Jest założycielem i członkiem grupy Bit Busters (wcześniej ASL). Swoje pierwsze Atari 65XE nabył w jednym z warszawskich Pewexów na początku 1988 roku. Na scenie pojawił się latem 1994 roku, gdy podczas cotygodniowej wizyty na legendarnej Giełdzie na Grzybowskiej spotkał Mikera, Sikora, a następnie resztę grupy Slight, członków grupy Sword oraz innych bywalców giełdy.

Jako pierwszy opracował inteligentny algorytm track scrolla z podwójnym systemem sortowania kodu pozwalający wyświetlić aż 2048 punktów w dowolnej konfiguracji w jednej ramce. Faktycznie było to dwa razy więcej, ale informacja ta była przez lata trzymana w tajemnicy.

Zawodowo zajmuje się m.in. dziennikarstwem, marketingiem oraz organizacją eventów.

Spis treści

Produkcje

Projekty sprzętowe

Atari XL/XE

  • Static SRAM Upgrade - rozszerzenie i zarazem zamiennik fabrycznego RAM-u podtrzymywany bateryjnie.
  • MIDI Box - miniaturowy moduł brzmieniowy MIDI podłączany bezpośrednio pod wejście SIO, który pozwala korzystać z programów obsługujących ten standard.

Atari Portfolio

  • Video Memory Expansion - rozszerzenie pamięci video wyświetlacza LCD pozwalające na uzyskanie pełnoekranowego trybu interlace.

Udział w parties

Personal tools