Alex

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:04, 8 sty 2021
Alex (Dyskusja | wkład)
(Gruntowna aktualizacja autorska)
← Previous diff
Wersja z dnia 23:58, 11 sty 2022
Alex (Dyskusja | wkład)
(Literówki i nowe informacje.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Aleksander 'Alex' Martin. Z wykształcenia programista - specjalista ds. telekomunikacji oraz sieci komputerowych. Absolwent szkoły muzycznej. Na scenie znany jako [[Koder]], [[muzyk]] oraz elektronik. Jest założycielem i członkiem grupy [[Bit Busters]] (wcześniej [[ASL]]). Swoje pierwsze Atari 65XE nabył w jednym z warszawskich Pewexów na początku 1988 roku. Na [[scena|scenie]] pojawił się latem 1994 roku, gdy podczas cotygodniowej wizyty na legendarnej [[Giełda na Grzybowskiej|Giełdzie na Grzybowskiej]] spotkał [[Miker|Mikera]], [[Sikor|Sikora]], a następnie resztę grupy [[Slight]], członków grupy [[Sword]] oraz innych bywalców giełdy.+Aleksander 'Alex' Martin. Z wykształcenia programista - specjalista ds. telekomunikacji oraz sieci komputerowych. Absolwent szkoły muzycznej. Na scenie znany jako [[koder]], [[muzyk]] oraz elektronik. Jest założycielem i członkiem grupy [[Bit Busters]] (wcześniej [[ASL]]). Swoje pierwsze Atari 65XE nabył w jednym z warszawskich Pewexów na początku 1988 roku. Na [[scena|scenie]] pojawił się latem 1994 roku, gdy podczas cotygodniowej wizyty na legendarnej [[Giełda na Grzybowskiej|Giełdzie na Grzybowskiej]] spotkał [[Miker|Mikera]], [[Sikor|Sikora]], a następnie resztę grupy [[Slight]], członków grupy [[Sword]] oraz innych bywalców giełdy.
Jako pierwszy opracował inteligentny algorytm ''track scrolla'' z podwójnym systemem sortowania kodu pozwalający wyświetlić aż 2048 punktów w dowolnej konfiguracji w jednej ramce. Faktycznie było to dwa razy więcej, ale informacja ta była przez lata trzymana w tajemnicy. Jako pierwszy opracował inteligentny algorytm ''track scrolla'' z podwójnym systemem sortowania kodu pozwalający wyświetlić aż 2048 punktów w dowolnej konfiguracji w jednej ramce. Faktycznie było to dwa razy więcej, ale informacja ta była przez lata trzymana w tajemnicy.
Linia 48: Linia 48:
* [[SillyVenture 2018]], Gdańsk * [[SillyVenture 2018]], Gdańsk
* [[SillyVenture 2019]], Gdańsk * [[SillyVenture 2019]], Gdańsk
 +* SillyVenture 2020+1, Gdańsk
 +* [[SillyVenture 2021]], Gdańsk
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]

Wersja z dnia 23:58, 11 sty 2022

Aleksander 'Alex' Martin. Z wykształcenia programista - specjalista ds. telekomunikacji oraz sieci komputerowych. Absolwent szkoły muzycznej. Na scenie znany jako koder, muzyk oraz elektronik. Jest założycielem i członkiem grupy Bit Busters (wcześniej ASL). Swoje pierwsze Atari 65XE nabył w jednym z warszawskich Pewexów na początku 1988 roku. Na scenie pojawił się latem 1994 roku, gdy podczas cotygodniowej wizyty na legendarnej Giełdzie na Grzybowskiej spotkał Mikera, Sikora, a następnie resztę grupy Slight, członków grupy Sword oraz innych bywalców giełdy.

Jako pierwszy opracował inteligentny algorytm track scrolla z podwójnym systemem sortowania kodu pozwalający wyświetlić aż 2048 punktów w dowolnej konfiguracji w jednej ramce. Faktycznie było to dwa razy więcej, ale informacja ta była przez lata trzymana w tajemnicy.

Zawodowo zajmuje się m.in. dziennikarstwem, marketingiem oraz organizacją eventów.

Spis treści

Produkcje

Projekty sprzętowe

Atari XL/XE

  • Static SRAM Upgrade - rozszerzenie i zarazem zamiennik fabrycznego RAM-u podtrzymywany bateryjnie.
  • MIDI Box - miniaturowy moduł brzmieniowy MIDI podłączany bezpośrednio pod wejście SIO, który pozwala korzystać z programów obsługujących ten standard.

Atari Portfolio

  • Video Memory Expansion - rozszerzenie pamięci video wyświetlacza LCD pozwalające na uzyskanie pełnoekranowego trybu interlace.

Udział w parties

Personal tools