Atari8

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:45, 11 maj 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 05:58, 7 lis 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)
(takie tam dopiski)
Next diff →
Linia 4: Linia 4:
Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer. Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer.
-Kanał ma opinię jednego z bardziej przyjaznych na IRCNecie, a to z racji braku jakichkolwiek problemów osobowościowych pośród operatorów. Jeśli chcesz pogadać o [[Atari]], umówić się na [[copy party]] albo [[Sztab Kryzysowy]], poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie, szanowny Czytelniku.+Kanał ma opinię jednego z bardziej przyjaznych na IRCNecie, a to z racji braku jakichkolwiek problemów osobowościowych pośród operatorów. Jeśli chcesz pogadać o [[Atari]], umówić się na [[copy party]] albo [[Sztab Kryzysowy]], poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać regulaminu.
- +
Na kanale stale można spotkać takie osobistości jak: [[MacGyver]], [[slaves]], [[mikey]], [[krap]], [[miker]], [[lisu]], [[dely]], [[KMK|drac030]], [[radi]], [[epi]], [[Vasco]], [[Pin]], [[stryker]], [[seban]], [[lewis]], [[rzóg]], [[electron]]... Na kanale stale można spotkać takie osobistości jak: [[MacGyver]], [[slaves]], [[mikey]], [[krap]], [[miker]], [[lisu]], [[dely]], [[KMK|drac030]], [[radi]], [[epi]], [[Vasco]], [[Pin]], [[stryker]], [[seban]], [[lewis]], [[rzóg]], [[electron]]...
Linia 12: Linia 11:
'''Krótki regulamin kanału (kilka prostych zasad unikania problemów):''' '''Krótki regulamin kanału (kilka prostych zasad unikania problemów):'''
 +* dobrze jest po wejściu na kanał posiedzieć trochę bez odzywania się (poidlować) Pozwoli to zapoznać się z atmosferą na kanale oraz z panującymi zwyczajami. Często nikt się nie odzywa przez dłuższy czas, nie oznacza to, że kanał jest martwy. Po prostu zadaj pytanie albo czekaj aż ktoś się odezwie. Nie zniechęcaj się.
* polskie znaki kodujemy w iso-8859-2 albo nie używamy ich wcale. (Nagminne śmiecenie unikodem albo cp1250 będzie kończyć się zabraniem głosu takiej osobie) * polskie znaki kodujemy w iso-8859-2 albo nie używamy ich wcale. (Nagminne śmiecenie unikodem albo cp1250 będzie kończyć się zabraniem głosu takiej osobie)
* nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu [http://pastebin.com pastebin.com] i wklej samego URLa. * nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu [http://pastebin.com pastebin.com] i wklej samego URLa.
* na kanale, w przeciwieństwie do [[Atari Area]] '''NIE WOLNO''' używać '''skracaczy linków''' typu '''Tiny.pl''' albo '''42.pl'''. * na kanale, w przeciwieństwie do [[Atari Area]] '''NIE WOLNO''' używać '''skracaczy linków''' typu '''Tiny.pl''' albo '''42.pl'''.
* nie używamy kolorków i innych 'mircyzmów'. * nie używamy kolorków i innych 'mircyzmów'.
- 
Innych ograniczeń raczej nie ma. Po prostu bądź sobą i traktuj innych tak jakbyś sam chciał być traktowany. Innych ograniczeń raczej nie ma. Po prostu bądź sobą i traktuj innych tak jakbyś sam chciał być traktowany.

Wersja z dnia 05:58, 7 lis 2006

#atari8 Kanał IRC na Ircnecie.

Kanał powstał około roku 1995 z inicjatywy Slavesa. W zamyśle miał skupiać scenę "małego" Atari, i wydaje się że tak właśnie jest, jako że większość bywalców kanału jest z nią mniej lub bardziej powiązana. Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer.

Kanał ma opinię jednego z bardziej przyjaznych na IRCNecie, a to z racji braku jakichkolwiek problemów osobowościowych pośród operatorów. Jeśli chcesz pogadać o Atari, umówić się na copy party albo Sztab Kryzysowy, poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać regulaminu.

Na kanale stale można spotkać takie osobistości jak: MacGyver, slaves, mikey, krap, miker, lisu, dely, drac030, radi, epi, Vasco, Pin, stryker, seban, lewis, rzóg, electron...


Krótki regulamin kanału (kilka prostych zasad unikania problemów):

  • dobrze jest po wejściu na kanał posiedzieć trochę bez odzywania się (poidlować) Pozwoli to zapoznać się z atmosferą na kanale oraz z panującymi zwyczajami. Często nikt się nie odzywa przez dłuższy czas, nie oznacza to, że kanał jest martwy. Po prostu zadaj pytanie albo czekaj aż ktoś się odezwie. Nie zniechęcaj się.
  • polskie znaki kodujemy w iso-8859-2 albo nie używamy ich wcale. (Nagminne śmiecenie unikodem albo cp1250 będzie kończyć się zabraniem głosu takiej osobie)
  • nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu pastebin.com i wklej samego URLa.
  • na kanale, w przeciwieństwie do Atari Area NIE WOLNO używać skracaczy linków typu Tiny.pl albo 42.pl.
  • nie używamy kolorków i innych 'mircyzmów'.

Innych ograniczeń raczej nie ma. Po prostu bądź sobą i traktuj innych tak jakbyś sam chciał być traktowany.

Personal tools