Atari8

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 23:51, 14 lis 2011
Innuendo (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 22:55, 6 sty 2015
Mikey (Dyskusja | wkład)
(to chyba nieaktualne ;))
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Kanał powstał około roku 1995 z inicjatywy [[Slaves]]a. W zamyśle miał skupiać [[scena|scenę]] [[Atari 8-bit|"małego" Atari]], i wydaje się że tak właśnie jest, jako że większość bywalców kanału jest z nią mniej lub bardziej powiązana. Kanał powstał około roku 1995 z inicjatywy [[Slaves]]a. W zamyśle miał skupiać [[scena|scenę]] [[Atari 8-bit|"małego" Atari]], i wydaje się że tak właśnie jest, jako że większość bywalców kanału jest z nią mniej lub bardziej powiązana.
Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer. Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer.
- +Jeśli chcesz pogadać o [[Atari]], umówić się na [[copy party]] albo [[Sztab Kryzysowy]], poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać regulaminu.
-Kanał ma opinię jednego z bardziej przyjaznych na IRCNecie, a to z racji braku jakichkolwiek problemów osobowościowych pośród operatorów. Jeśli chcesz pogadać o [[Atari]], umówić się na [[copy party]] albo [[Sztab Kryzysowy]], poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać regulaminu.+
Na kanale można spotkać takie osoby jak: [[MacGyver]], [[slaves]], [[krap]], [[miker]], [[lisu]], [[dely]], [[mikey]], [[KMK|drac030]], [[radi]], [[epi]], [[Vasco]], [[Pin]], [[innuendo]], [[mono]], [[stryker]], [[seban]], [[lewis]], [[rzóg]], [[electron]]... Na kanale można spotkać takie osoby jak: [[MacGyver]], [[slaves]], [[krap]], [[miker]], [[lisu]], [[dely]], [[mikey]], [[KMK|drac030]], [[radi]], [[epi]], [[Vasco]], [[Pin]], [[innuendo]], [[mono]], [[stryker]], [[seban]], [[lewis]], [[rzóg]], [[electron]]...

Wersja z dnia 22:55, 6 sty 2015

#atari8 Kanał IRC na Ircnecie.

Kanał powstał około roku 1995 z inicjatywy Slavesa. W zamyśle miał skupiać scenę "małego" Atari, i wydaje się że tak właśnie jest, jako że większość bywalców kanału jest z nią mniej lub bardziej powiązana. Niemniej, każdy jest mile widziany, bez względu na 'scenowanie' czy też posiadany komputer. Jeśli chcesz pogadać o Atari, umówić się na copy party albo Sztab Kryzysowy, poszukać pomocy z uruchomieniem programu/sprzętu, albo po prostu pogadać, to jest to miejsce dla Ciebie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać regulaminu.

Na kanale można spotkać takie osoby jak: MacGyver, slaves, krap, miker, lisu, dely, mikey, drac030, radi, epi, Vasco, Pin, innuendo, mono, stryker, seban, lewis, rzóg, electron...


Krótki regulamin kanału (kilka prostych zasad unikania problemów):

  • dobrze jest po wejściu na kanał posiedzieć trochę bez odzywania się (poidlować) Pozwoli to zapoznać się z atmosferą na kanale oraz z panującymi zwyczajami. Często nikt się nie odzywa przez dłuższy czas, nie oznacza to, że kanał jest martwy. Po prostu zadaj pytanie albo czekaj aż ktoś się odezwie. Nie zniechęcaj się.
  • polskie znaki kodujemy w iso-8859-2 albo nie używamy ich wcale. (Nagminne śmiecenie unikodem albo cp1250 będzie kończyć się zabraniem głosu takiej osobie)
  • nie wklejamy długich tekstów (2-3 linijki jeszcze ujdą) Jeśli chcesz wkleić długi tekst, skorzystaj z serwisu pastebin.com i wklej samego URLa.
  • na kanale, w przeciwieństwie do Atari Area NIE WOLNO używać skracaczy linków typu Tiny.pl albo 42.pl.
  • nie używamy kolorków i innych 'mircyzmów'.

Innych ograniczeń raczej nie ma. Po prostu bądź sobą i traktuj innych tak jakbyś sam chciał być traktowany.

Personal tools