Ziny

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:54, 23 gru 2004
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:50, 24 gru 2004
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 12: Linia 12:
[[Debilizator]] [[Debilizator]]
 +
 +[[Detox]]
[[Energy]] [[Energy]]
Linia 49: Linia 51:
[[Zin3D]] [[Zin3D]]
-Innym rodzajem magazynu dyskowego były magazyny w których przedstawiało się rankinkgi poszczególnych grup / twórców oraz tzw. greet-diski.+Innym rodzajem magazynu dyskowego były magazyny, w których prezentowane były rankingi poszczególnych grup / twórców (tzw. ''charts-mag'') oraz tzw. ''green-diski'', których idea zapoczątkowana została przez [[Qbek|Qbka]] i szybko zyskała akceptację - pierwsze dyski szybko zaczęły krążyć po scenie. Przykłady: [[Intermag]] oraz [[Greendisk]].
-Idea zapoczątkowana przez [[Qbek|Qbka]], szybko zyskała akceptację i pierwsze dyski zaczęły krążyć po scenie. Na przykład: [[Intermag]] oraz [[Greendisk]]+
-Podobna w formie, ale różna w treści była kodowana relacja z odbytych party, tzw. [[partro]].+Podobna w formie, ale różna w treści była relacja z odbytych party, tzw. [[partro]].

Wersja z dnia 12:50, 24 gru 2004

Inaczej Magazyny Dyskowe, forma scenowego periodyku dystrybuuowanego na dyskietkach. Z reguły tworzone przez grupy, zawierały przekrój materiałów, począwszy od porad technicznych, sprzętowych i programistycznych, a kończywszy na publicystyce oraz twórczośći pisarskiej (opowiadania, wiersze) Niektóre z nich to:

Abbuc Magazin

Apocalypse Time

Arena Bzdur

Barymag

Crazy zine

Debilizator

Detox

Energy

Flop

JHS Zine

Kaszel

Kaszana

Kocie Flaki

Mega Magazine

Megatazin

Mixer

Nop Zine

Oddech Latryny

Paczka Tynku

Pasztefix

Pentagram Zine

Serious

Syzygy

Top-Magazin

Zin3D

Innym rodzajem magazynu dyskowego były magazyny, w których prezentowane były rankingi poszczególnych grup / twórców (tzw. charts-mag) oraz tzw. green-diski, których idea zapoczątkowana została przez Qbka i szybko zyskała akceptację - pierwsze dyski szybko zaczęły krążyć po scenie. Przykłady: Intermag oraz Greendisk.

Podobna w formie, ale różna w treści była relacja z odbytych party, tzw. partro.

Personal tools