ASMA

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:55, 15 lis 2018
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:54, 2 lut 2023
0xF (Dyskusja | wkład)
(aktualizacja)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{imgfrext|http://atariarea.krap.pl/asma/img/logo.png}}+Atari SAP Music Archive (ASMA) - projekt stworzenia najbardziej kompletnego archiwum utworów muzycznych z Atari, zapoczątkowany i nadzorowany przez [[PG]]. Pierwowzorem tego projektu jest komodorowski [[HVSC]].
-Atari Sap Music Archive (ASMA) - projekt stworzenia najbardziej kompletnego archiwum utworów muzycznych z Atari, zapoczątkowany i nadzorowany przez [[PG]]. Pierwowzorem tego projektu jest komodorowski [[HVSC]].+
-Dzięki użyciu formatu plików [[SAP (format pliku)|SAP]] utworów możemy słuchać na wielu platformach (np. PC, MIPS, Amiga, Atari ST) za pomocą [[odtwarzacz SAP|odtwarzaczy SAP]] które również można pobrać ze strony projektu.<br>+Dzięki użyciu formatu plików [[SAP (format pliku)|SAP]] utworów możemy słuchać na wielu platformach (np. PC, Android, iOS, macOS, Amiga, Atari ST) za pomocą [[odtwarzacz SAP|odtwarzaczy SAP]], które również można pobrać ze strony projektu.
-Na chwilę obecną w '''ASMA''' znajdują się 5282 utwory, począwszy od klasyków z gier a skończywszy na ścieżkach dźwiękowych z dem oraz incydentalnych utworów najprzeróżniejszych autorów. W 2012 zawiązała się grupa o nazwie ASMA Team, która tworzy nowe aktualizacje archiwum SAP. W skład grupy wchodzą: [[Fox]], efy, [[Jakub Husak]], [[Marok]], [[Miker]], [[PG]], [[Slaves]], [[Voy]]. + 
 +Na chwilę obecną w '''ASMA''' znajduje się 6227 utworów, począwszy od klasyków z gier, a skończywszy na ścieżkach dźwiękowych z dem oraz incydentalnych utworów najprzeróżniejszych autorów. W 2012 zawiązała się grupa o nazwie ASMA Team, która tworzy nowe aktualizacje archiwum SAP. W skład grupy wchodzą: [[Fox]], [[JAC!]], [[Jakub Husak]], [[Marok]], [[Miker]], [[PG]], [[Slaves]], [[Voy]], Willy.
Dużym zaangażowaniem wykazywał się także ś.p. [[Ramos]]. Dużym zaangażowaniem wykazywał się także ś.p. [[Ramos]].
Linia 9: Linia 9:
==Odnośniki zewnętrzne== ==Odnośniki zewnętrzne==
-*[http://asma.atari.org Strona domowa ASMA]+*[https://asma.atari.org Strona domowa ASMA]
-*[http://atariarea.krap.pl/asma/ Mirror ASMA] na krap.pl (dawno nieaktualizowany)+*[http://asma.scene.pl] Repozytorium i wiki ASMA Team
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Atari 8-bit]] [[Kategoria:Atari 8-bit]]

Wersja z dnia 18:54, 2 lut 2023

Atari SAP Music Archive (ASMA) - projekt stworzenia najbardziej kompletnego archiwum utworów muzycznych z Atari, zapoczątkowany i nadzorowany przez PG. Pierwowzorem tego projektu jest komodorowski HVSC.

Dzięki użyciu formatu plików SAP utworów możemy słuchać na wielu platformach (np. PC, Android, iOS, macOS, Amiga, Atari ST) za pomocą odtwarzaczy SAP, które również można pobrać ze strony projektu.

Na chwilę obecną w ASMA znajduje się 6227 utworów, począwszy od klasyków z gier, a skończywszy na ścieżkach dźwiękowych z dem oraz incydentalnych utworów najprzeróżniejszych autorów. W 2012 zawiązała się grupa o nazwie ASMA Team, która tworzy nowe aktualizacje archiwum SAP. W skład grupy wchodzą: Fox, JAC!, Jakub Husak, Marok, Miker, PG, Slaves, Voy, Willy. Dużym zaangażowaniem wykazywał się także ś.p. Ramos.


Odnośniki zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools