Union Software Of Silesia Rousers (USSR)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 08:41, 17 mar 2015
Mono (Dyskusja | wkład)
(Skład)
← Previous diff
Aktualna wersja
Azbest (Dyskusja | wkład)

Linia 25: Linia 25:
*[[Muro]] - [[grafik]], koder *[[Muro]] - [[grafik]], koder
*[[Paskud]] - koder *[[Paskud]] - koder
 +*[[Hurek]] - koder
*[[TL]] - [[muzyk]], koder *[[TL]] - [[muzyk]], koder
[[Kategoria: Grupy XL/XE]] [[Kategoria: Grupy XL/XE]]

Aktualna wersja

Grupa działająca w I połowie lat 90. XX wieku na scenie małego Atari. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do I LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w Domu Związków Zawodowych w niedzielę. Tam prezentowano nowe produkcje i tam też po raz pierwszy zaprezentowano program Perestroyka grający "stereo". Programy demonstracyjne tworzono głównie w assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.

Produkcje

Po kryzysie na rynku 8-bitowych komputerów w Polsce (około połowy lat 90. XX w.), rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16-bitowe. W szczególności powstała gra "Skaut Kwatermaster" na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, brat Mura (Adam) jako graficy, TL jako koder (Amiga) i muzyk, Robert Heber jako koder (PC) i scenarzysta oraz Wojciech Klimczak jako scenarzysta. TL jest również odpowiedzialny za amigową wersję gry "Vicky" (niestety nie odniosła ona wielkiego sukcesu).

Większość z członków grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyka wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace związane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły, jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.

Skład

Personal tools