Muzyk

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:27, 14 kwi 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 19:35, 14 kwi 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 4: Linia 4:
Instrumenty pracy atarowskiego muzyka stanowią: Instrumenty pracy atarowskiego muzyka stanowią:
* sprzętowo - układ dźwiękowy [[POKEY]] (obecnie często w wersji [[stereo]]) lub [[Covox]] * sprzętowo - układ dźwiękowy [[POKEY]] (obecnie często w wersji [[stereo]]) lub [[Covox]]
-* programowo - różne (zależne od osobistych preferencji) edytory muzyczne np. [[CMC]], [[MPT]], [[TMC]] czy [[Raster Music Tracker]]; w przypadku Covox'a również [[ProTracker]] [[Madteam]]u oraz [[NeoTracker]].+* programowo - różne (zależne od osobistych preferencji) edytory muzyczne np. [[CMC]], [[MPT]], [[TMC]] czy [[Raster Music Tracker]]; w przypadku Covoxa również [[ProTracker]] [[Madteam]]u oraz [[NeoTracker]].
[http://web.archive.org/web/20011222004248/ajax.umcs.lublin.pl/~mfranczak/atari/muzyka.html Tutaj] można ściągnąć parę ciekawych atarowskich edytorów do tworzenia muzyki wraz z przykładami. [http://web.archive.org/web/20011222004248/ajax.umcs.lublin.pl/~mfranczak/atari/muzyka.html Tutaj] można ściągnąć parę ciekawych atarowskich edytorów do tworzenia muzyki wraz z przykładami.

Wersja z dnia 19:35, 14 kwi 2006

Muzykiem określa się osobę, która w grupie komputerowej na scenie zajmuje się tworzeniem rozmaitych dźwięków, czasem ułożonych w melodyjną całość. Na atarowskiej scenie było i jest stosunkowo sporo muzyków (w sumie więcej niż grafików), którzy ubarwiali zarówno dema czy gry, jak i pokazywali także swoje utwory w konkursach oraz kolekcjach muzycznych.


Instrumenty pracy atarowskiego muzyka stanowią:

Tutaj można ściągnąć parę ciekawych atarowskich edytorów do tworzenia muzyki wraz z przykładami.


Najbardziej znani i produktywni atarowscy muzycy to:Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools